LOADING
تماس سریع
گالری تصاویر
ارتباط در واتس اپ
صفحه اینستاگرام
            
مـطـب تــهــران مـطـب اصفهان
لـطـفا مـطـب مــورد نـظـر خــود، جهت تماس را انتخاب نمایید.
location
Calandar Pic

Clock Pic

اطلاعات تماس مطب اصفهان

اطلاعات تماس مطب تـهـران

روزها و ساعت کاری

شـنبه الی چهـارشنبه ســـاعـــت 16 الــی 20

روزها و ساعت کاری

شـنبه الی چهـارشنبه ســـاعـــت 16 الــی 20

تـــوجـــه !

هـم اکـنـون ســاعــت کــاری مطب به پایان رسیده است

مـطـلـع شـدم، نـمایــش بــده
fast-call-esfahan-info-footer-inner
Hand Pic
تماس سریع dialog sign
Phone
به اشتراک گذاشتن این مطلب
Location
لطفا آدرس مطب مورد نظر خــود را انــتــخــاب کــنــیــد
Backward Pic
بازگشت به منوی اصلی
بازگشت به منوی قبلی
بازگشت به منوی اصلی
بازگشت به منوی قبلی

سوالات رایج و متداول جراحی فک و صورت

Clock مدت زمان مطالعه (7 دقیقه)
Download
دانلود مطلب

جراحی فک در چه سنی مناسب است؟

جراحی فک را معمولا در سنین بعد از بلوغ در زمانی که رشد استخوان فک کامل شده است می‌توان انجام داد. با پیشرفت علم پزشکی تا قبل از بلوغ می‌توان با بستن سیم یا آرک بسیاری از مشکلات فک را برطرف کرد.

زمان نقاهت جراحی فک چقدر است؟

جراحی فک دوره نقاهت طولانی دارد به این دلیل که فک بیمار باید پیچ و پلاک شود. همچنین ممکن است صورت بی حسی پیدا کند البته به مرور بهبود می‌یابد.بنابراین اگر فرد به علت ناهنجاری مادرزادی نیاز به این عمل داشته باشد، عمل بسیار خوبی است و نتیجه خوبی دارد اما به دلیل عوارض آن به صرف زیبایی توصیه نمی‌شود.

زمان جراحی فک چقدر است؟

زمان این جراحی معمولا بین 1 الی 2 ساعت می باشد که با توجه به شدت ناهنجاری بیمار، ممکن است بیشتر باشد. اگر هر دو فک نیاز به جراحی داشته باشند، عمل حدود 6 ساعت طول می کشد.

انجام فعالیت های حرکتی بیمار و ورزش بعد از عمل به چه صورت است؟

توصیه می شود تا چند روز بعد از انجام جراحی فعالیت های خود را محدود کنید و در منزل به آرامی راه بروید. بعد از حدود 10 روز می توانید فعالیت های عادی خود را دنبال کنید، اما انجام فعالیت های سنگین تا چند ماه توصیه نمی شود.

آیا جراحی فک درد زیادی دارد؟

بعد از جراحی فک، برای بیمار محدودیت هایی در حرف زدن و غذا خوردن وجود دارد که در صورت انجام درست دستورالعمل های پزشک، این مشکلات رفع خواهد شد. درد هایی که پس از عمل برای بیمار به وجود می آید، با مصرف دارو های مسکن تجویز شده توسط پزشک کاهش خواهند یافت.

آیا جای زخم روی صورت باقی می‌ماند؟

خیلی از افرادی که قصد جراحی فک یا حتی چانه خود را دارند، اولین سوالی که ذهن‌شان را درگیر می‌کند وجود جای زخم روی صورت است! در پاسخ به این سوال باید بگویم که این جراحی از داخل دهان صورت می‌گیرد و بریدگی‌های موردنیاز برای عمل جراحی فک از داخل دهان است، برای همین می‌توان این اطمینان را داد که هیچ جای زخمی روی صورت برجا نخواهد ماند.

چرا متخصص ارتودنسی شما را به جراح فک و صورت ارجاع می دهد؟

برخی بیماران که دارای ناهنجاری های شدید فکی می باشند لازم است به جراح فک و صورت ارجاع داده شوند. بیمارانی که دوره بلوغ آنها تمام شده است و استخوان های آنها فرم گرفته و اسکلتی شده است را نمی توان با ارتودنسی متحرک فکین حرکت داد. این گروه از بیماران برای اصلاح ناهنجاری های فکی به جراح فک و صورت ارجاع داده می شوند.

هزینه جراحی فک و صورت چگونه است؟

ابتدا متخصص جراحی فک و صورت بیمار را معاینه می کند و بر اساس میزان ناهنجاری هزینه و دستمزد جراحی را تعیین می کند. هزینه بیمارستان و کلینیک نیز هر کدام بسته به امکانات و موقعیت محل تعیین می گردد. برخی بیماران نیز ممکن است نیاز به جراحی فک در چند مرحله داشته باشند. در نهایت هزینه جراحی فک و صورت با در نظر گرفتن موارد بالا توسط جراح فک و صورت تعیین می گردد.

اول به جراح فک و صورت مراجعه کنم یا متخصص ارتودنسی؟

اکثر بیمارانی که دارای ناهنجاری های فکی می باشند دندان های به هم ریخته و نامرتبی دارند. بهتر است ابتدا به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. دندانها باید ارتودنسی شوند و سپس توسط ارتودنتیست به متخصص جراحی فک و صورت برای جراحی فک ارجاع داده می شوید. متخصص جراحی فک و صورت دندان ها را مرتب نمی کند و جا به جایی فک توسط جراح فک و صورت انجام می شود.

آیا بیمارستان دولتی جراحی فک و صورت را انجام می دهد؟

در بیمارستان های دانشگاهی وابسته به بخش دولتی جراحی فک و صورت انجام می شود منتها توسط رزیدنت جراحی فک و صورت و با نظارت استاد راهنما این عمل جراحی انجام می شود.