LOADING
تماس سریع
گالری تصاویر
ارتباط در واتس اپ
صفحه اینستاگرام
            
مـطـب تــهــران مـطـب اصفهان
لـطـفا مـطـب مــورد نـظـر خــود، جهت تماس را انتخاب نمایید.
location
Calandar Pic

Clock Pic

اطلاعات تماس مطب اصفهان

اطلاعات تماس مطب تـهـران

روزها و ساعت کاری

شـنبه الی چهـارشنبه ســـاعـــت 16 الــی 20

روزها و ساعت کاری

شـنبه الی چهـارشنبه ســـاعـــت 16 الــی 20

تـــوجـــه !

هـم اکـنـون ســاعــت کــاری مطب به پایان رسیده است

مـطـلـع شـدم، نـمایــش بــده
fast-call-esfahan-info-footer-inner
Hand Pic
تماس سریع dialog sign
Phone
به اشتراک گذاشتن این مطلب
Location
لطفا آدرس مطب مورد نظر خــود را انــتــخــاب کــنــیــد
Backward Pic
بازگشت به منوی اصلی
بازگشت به منوی قبلی
بازگشت به منوی اصلی
بازگشت به منوی قبلی

سوالات رایج و متداول جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

Clock مدت زمان مطالعه (7 دقیقه)
Download
دانلود مطلب

در بین متخصصین گوش و حلق و بینی فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصصین فک و صورت کدامیک برای جراحی زیبایی بینی ارجح می باشند؟

در حال حاضر در تمام دنیا هر یک از سه گروه فوق خود را برای این عمل ارجح می دانند. ولی واقعیت این است که هر سه گروه دوره های جراحی زیبایی بینی را گذرانده اند و قادر به انجام این جراحی هستند. با این حال توانایی علمی و فنی پزشکان با هم متفاوت است و در بین هر سه گروه پزشکان صاحب سبک و لایق در جراحی بینی وجود دارد.

آیا نحوه ی زدن چسب به بینی بعد از عمل زیبائی در شکل بینی تاثیر خواهد داشت ؟

چسب بعد از عمل برای کم کردن ورم بینی است وگرنه در شکل نهائی بینی تاثیرگذار نیست .

سن مناسب برای جراحی زیبائی بینی چه زمانی است ؟

سن قانونی که فرد می تواند برای خودش تصمیم بگیرد 18 سال است. ولی از لحاظ علمی دخترها از 16-18 سالگی و پسرها از 18-20 سالگی میتوانند مورد جراحی زیبائی قرار بگیرند به شرط اینکه رضایت والدین وجود داشته باشد. در مورد حد نهائی سن برای رینوپلاستی هم باید گفت که حتی تا 60 سالگی نیز به شرطی که بیماری داخلی وجود نداشته باشد امکان جراحی وجود دارد .

دوره نقاهت این عمل چقدر است و چند روز پانسمان دارد ؟

دوره نقاهت مطلق این عمل سه تا چهار روز بیشتر نیست و پانسمان آن بسته به نظر جراح بین 6 تا 10 است .

کبودی و ورم چقدر طول می کشد ؟

کبودی معمولا تا برداشتن پانسمان از بین می رود ولی در بعضی بیماران مردگی شود ممکن است چند هفته باقی بماند . ورم بینی بعد از عمل در تمام بیماران ایجاد می شود ولی میزان آن در افراد مختلف بسته به جنس پوست آنها متفاوت است . معمولا این ورم تا یک ماه ثابت است و بعد به آهستگی شروع به کم شدن کرده و تا حدود 6 ماه ورم قسمت بالای بینی و تا یک سال ورم نوک آن به طور کامل از بین می رود .

آیا این درست است که بینی بعد از مدتی که از عمل گذشت به حالت اول خود برمی گردد ؟

به طور طبیعی بینی عمل شده حدود دو ماه زمان نیاز دارد که نسوج نرم آن تاحدی ترمیم شده یا اصطلاحا جوش بخورد و در این مدت تحت تاثیر جاذبه زمین بینی به سمت پایین و محل قبلی خود کشیده می شود و چنانچه لازم باشد جراح در این مواقع توصیه هایی از قبیل زدن چسب یا ماساژ و غیره به بیماری دهد که تاحدی از این پدیده جلوگیری شود و بعد از این مدت دیگر بینی به سمت پایین کشیده نمی شود . همان طور که قبلا توضیح داده شد بعد از عمل بینی دچار ورم می شود که مقدار آن بسته به نوع عمل جراح و جنس پوست ییمار متفاوت است و برای اینکه این ورم بطور کامل از بین برود حدود یک سال زمان لازم است . بنابراین می توان نتیجه گرفت که بینی بعد از عمل از نظر شکل ظاهری تا حدود یک سال تغییر داشته که این تغییرات اکثرا" در جهت مثبت و بعضا" در جهت منفی هستند ولی بعد از این زمان دیگر بینی شکل ثابتی پیدا کرده و تغییر نمی کند و میتوان گفت که عمل بینی جز معدود جراحی های زیبائی است که نتیجه آن تا پابان عمر باقی می ماند و برگشت به شکل قبلی آن امکان ندارد .

پس از عمل بینی چه مدت استراحت لازم است ؟

انجام فعالیت های شغلی سبک 4 روز پس از جراحی امکان پذیر است برای مشاغل سنگین تا یک هفته بهتر است استراحت وجود داشته باشد .

جراحی بینی چقدر طول می کشد ؟

بستگی به نوع بینی دارد. اگر بینی مشکل عمده ای نداشته باشد و فقط یک قوز و مختصری افتادگی زیبائی اش را تحت تاثیر قرارداده عمل در حد دو ساعت انجام می شود. اما بینی هائی که قبلا" جراحی شدند و در جراحی قبلی آسیب دیده اند و نیاز به پیوند غضروفی دارند ممکن است حتی تا 3 ساعت به طول بیانجامد. بینی های گوشتی نسبت به بینی های غضروفی (استخوانی) زمان بیشتری نیاز دارند و ممکن است تا دو ساعت بطول بیانجامد . بنابراین می توان گفت عمل جراحی زیبائی بینی بین دو تا سه ساعت بطول بیانجامد .

ترخیص از کلینیک چه موقع انجام می شود ؟

معمولا" همان شب بیمار ترخیص می شود و نیاز به گذراندن شب در مرکز درمانی وجود ندارد .

آیا بعد از جراحی بینی می توانیم ورزش کنیم ؟

بله جراحی بینی مانع از ورزش کردن شما نخواهد شد و تنها در ماه های اول بعداز جراحی این محدودیت برای شما به وجود می آید که البته شما می توانید ورزش های سبک که به بینی فشاری وارد نمی کند را انجام می دهید.

آیا در دوران پریود یا قاعدگی ماهانه میتوانیم عمل جراحی بینی داشته باشم ؟ آیا بعد از عمل خونریزی از بینی نخواهم داشت ؟

بدلیل تغییرات هورمونی در دوران پریود یا عادت ماهانه مخاط پوشاننده داخل رحم ریزش کرده و همراه با خونریزی از رحم دفع میشود. بطور متوسط هر بار قاعدگی حدود 35 تا 80 سی سی خون دفع می شود. اینکه در دوران پریود رحم خونریزی میکند به این مفهوم نیست که دراین زمان انعقاد خون فرد مشکل پیدا کرده و بدن در تمام قسمت ها من جمله بینی مستعد خونریزی است. بنابراین در طی عادات ماهانه یا پریود هم میتوان عمل جراحی بینی را انجام داد بدون اینکه نگران خونریزی حین و یا بعد از عمل بینی باشیم. اما در دو گروه از خانم ها بهتر است که جراحی بینی با دوران پریود آنها همزمان نباشد. گروه اول کسانی هستند که قاعدگی آنها خیلی دردناک است. این اختلال دیسمنوره نامیده میشود. مبتلایان به دیس منوره معمولا انقباض های دردناک شدیدی را در زیر شکم و کمر دارند و اختلالات خلقی و جسمی را به هنگام پریود تجربه میکنند. گروه دوم کسانی هستند که میزان خونریزی دوران پریود آنها بسیار زیاد است. به این اختلال منوراژی هم گفته می شود.

آیا از نظر قانونی اجازه والدین یا شوهر برای عمل جراحی الزامی است ؟

اگر سن متقاضی عمل کمتر از 18 سال باشد از نظر قانونی اجازه ی پدر الزامی است و لازم است پدر رضایت نامه ی عمل جراحی را به هنگام پذیرش در بیمارستان امضاء کند. اما کسی که بالاتر از 18 سال است اعم از اینکه مجرد باشد و یا متاهل قانونا" می توانید به تنهائی برای عمل جراحی بینی اقدام نمائید. آنچه گفتم از منظر قانون بود ولی نباید فراموش کنیم که از نظر اخلاقی نیز موافقت والدین و همسر برای انجام این عمل کاملا" لازم و ضروری است .

آیا امکان افتادگی بینی بعد از عمل زیبائی بینی وجود دارد ؟

افتادگی نوک بینی بستگی به تکنیکی دارد که جراح در طی عمل استفاده می کند. اگر جراح مکانیسم هایی که نوک بینی را در جای خودش نگه می دارد شناخته و باعث آسیب آنها نشود و حتی برعکس در طی عمل بینی تلاش نماید این مکانیسم ها را تقویت نماید نوک بینی دچار افتادگی نخواهد شد .

آیا نیاز است برای اینکه جای بخیه باقی نماند بعد از عمل بینی از کرم یا پمادی استفاده کرد ؟ و اگر جای بخیه باقی مانده باشد آیا لیزر برای برطرف کردن آن مناسب است ؟

تکنیک هایی وجود دارد که با انجام آنها جراح احتمال اسکار بعد از عمل را به حداقل می رساند و معمولا" نیازی به استفاده از پمادهایی مثل که جای بخیه را بهتر می کنند نیست . با این وجود استفاده از این پمادها ضرری نخواهد داشت . اینکه آیا لیزر برای برطرف کردن جای بخیه سودمند است یا خیر ، بستگی به نوع اسکار باقی مانده دارد . چنانچه اسکار فرو رفته باشد لیزر کمکی نمی کند ولی اگر اسکار برجسته باشد لیزر سودمند است .

بعد از چه مدت از عمل بینی میتوان از عینک آفتابی استفاده کرد ؟

افرادی که از عینک استفاده میکنند تا 3 ماه پس از عمل نمیتوانند عینک بزنند، در این یا باید از لنز استفاده کنند و یا اینکه وسط فریم عینک را با چسب کاغذی به نحوه پیشانی خود بچسپانند که وزن عینک روی بینی نباشد.

استعمال سیگار و قلیان چه مدت بعد از عمل زیبایی بینی امکان پذیر است ؟

سیگار کشیدن روند ترمیم زخم را کند میکند. بهتر است که بعد از عمل سیگار نکشید اما اینطور نیست که فکر کنید سیگار کشیدن مشکل جدی برای بینی شما ایجاد میکند.